Menu
ÚHKT

Čaj Čajkur Čičegi

povídání o tureckém čaji

text/plain Čaj Cajkur Cicegi.txt — 2 KB

Obsah souboru

* Čaj pěstovaný v tureckém regionu u Černého moře bez použití pesticidů.

Tento lámaný čaj obsahuje vedle čajových lístků také pupeny, které zjemňují výslednou chuť nápoje. Jeho výjimečná vůně a vynikající silná chuť, Vám zajistí dokonalý požitek při jeho konzumaci. Je ideálním čajem na krásné odpoledne s přáteli nebo doma.
Složení 100% Černý čaj* (sypaný čaj) * pěstováno bez pesticidů
Příprava
  Na přípravu 1 šálku (3 dl) doporučujeme použít 1-2 čajové lžičky (4-6g) čaje.
  Zalijete 3 dl varem prošlou vodou o teplotě 100°C (je zapotřebí čistá a měkká voda).
  Čaj nechte louhovat 3-5 minut.
  Připravený čaj scedíte a nalévejte do připraveného šálku nebo sklenky.
  Výsledný nápoj spotřebujte nejlépe do 30 minut, by jste si užili pravou chuť čaje.

Velmi kvalitní a jeden z nejznáměnjších tureckých čajů.

Lehká chuť, jemné aroma a jasné barvy tohoto čaje z něj dělají jeden z nejlepších čajů v nabídce společnosti Caykur. Jedná se o produkt, který je velmi oblíben pro svoj svoji unikátní chuť. Čaj, který neobsahuje žádné chemické látky (na plantážích nejsou použity ani žádné pesticidy atd.) obsahuje vedle čajových lístků také pětinu listových pupenů čajnovníku. Ideální čaj pro zpříjemnění odpoledne, či vzácných chvil s přáteli.

Čaj Rize se pěstuje v Turecku na východním pobřeží Černého moře v provincii Rize. Je to křišťálově čistý černý čaj mahagonové barvy, plný energie. Klasickou cestou je většinou připravován v "dvojkonvičce", kdy v horní nádobě připravíte silný koncentrát a ve spodní pouze vodu - poté si čaj vždy naředíte dle vlastního gusta. Ideální je servírovat čaj v malých skleničkách, které v naší nabídce naleznete také. Čaj by měl být silný - a nezapomeňte na cukr.

A něco o společnosti samotné - Caykur je největším producentem a prodejcem čaje v Turecku. Tato státní firma byla založena v roce 1983 a od té doby se stala v Turecku čajovou dominantou, a to nejen na místním trhu. 

With a soft, pleasant taste and bright color, Çay Çiçeği (Tea Flower) is the first choice of innovative tea enthusiasts who seek new tastes. You can blend natural and pure Çay Çiçeği with Çaykur Tomurcuk Earl Grey tea at the rate of 1/5 and see that you have some regular guests for your five o'clock tea! Çay Çiçeği is sold in 200 and 500 gr packages.