Menu
ÚHKT

ZÁKLADNÍ ZÁSADY v období zvýšeného výskytu RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

V případě, že máte příznaky respirační infekce (horečka, kašel, rýma) nebo jste byli v blízkém kontaktu s někým, kdo podobné příznaky má, a jste objednáni do UHKT na plánované vyšetření, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře k přeobjednání. Vzhledem k riziku přenosu nákazy mezi pacienty se silně oslabenou imunitou v čekárně UHKT nechoďte s projevy respirační infekce bez předchozí domluvy do ÚHKT, postup konzultujte se svým lékařem. V závislosti na typu vašeho onemocnění bude doporučeno buď ošetření na UHKT v izolačním režimu nebo ošetření v jiném zdravotním zařízení.

ZÁKLADNÍ ZÁSADY v období zvýšeného výskytu RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

1.      Často a důkladně si myjte ruce mýdlem. Pokud si nemůžete ruce umýt, použijte účinný dezinfekční gel.

2.      Pravidelně otírejte dezinfekčními ubrousky také vlastní předměty, kterých se často dotýkáte – mobilní telefon, tablet, notebook, klávesnici aj.

3.      Kašlejte a kýchejte do rukávu, šály nebo kapesníku, ne do ruky (kápenky se pak mohou předat dál).

4.      Používejte jednorázové kapesníky a po použití je vyhoďte.

5. Snažte se vyhýbat velkým kolektivům a těm, kdo jsou zjevně nemocní.

6.      Bezpečný odstup ve společnosti jsou asi 2 metry.

7.      Zůstaňte doma, pokud se necítíte dobře.

8.      Pokud to nevyžaduje váš zdravotní stav, odložte plánovanou návštěvu lékaře. Eliminujete tak kontakt s nemocnými pacienty v čekárně. Zavolejte vašemu ošetřujícímu lékaři a domluvte si další návštěvu či vyšetření.

9.      V případě výrazného zhoršení vašeho zdravotního stavu si zavolejte rychlou záchrannou službu.

10.   Zdravého jedince rouška před infekcí koronavirem neochrání. Roušky jsou vhodné pro nemocné a nakažené, aby infekci dále nešířili.

11.   Nepropadejte zbytečné panice a dodržujte základní hygienická pravidla.

 

V případě, že máte příznaky respirační infekce (horečka, kašel, rýma) nebo jste byli v blízkém kontaktu s někým, kdo podobné příznaky má, a jste objednáni do UHKT na plánované vyšetření, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře k přeobjednání.

Vzhledem k riziku přenosu nákazy mezi pacienty se silně oslabenou imunitou v čekárně UHKT nechoďte s projevy respirační infekce bez předchozí domluvy do ÚHKT, postup konzultujte se svým lékařem. V závislosti na typu vašeho onemocnění bude doporučeno buď ošetření na UHKT v izolačním režimu nebo ošetření v jiném zdravotním zařízení.

(zdroj web lekarnici.cz, mzcr.cz)