Menu
ÚHKT

ÚHKT si udržel mezinárodní certifikát JCI

Ústav hematologie a krevní transfuze v Praze si udržel mezinárodní certifikaci potvrzující vysokou kvalitu péče a bezpečnost pacientů, kterou uděluje mezinárodní organizace Joint Commission International (JCI).

ÚHKT získal certifikát poprvé v roce 2007 a nyní úspěšně prošel procesem, v němž byla jeho platnost potvrzena. Při akreditaci JCI musí nemocnice splňovat přes 1000 ukazatelů. Nemocnice musí také prokázat kontinuální zvyšování kvality péče v měřitelných ukazatelích a datech o výsledcích klinické péče. Akreditace JCI se uděluje na období tří let, poté se musí zdravotnické zařízení znovu o udělení akreditace ucházet.

„Certifikace JCI potvrzuje, že jsme prestižní pracoviště na mezinárodní úrovni,“ říká ředitel ÚHKT prof. Petr Cetkovský.

Hodnotící komise se soustředí například na management léčby, přístup k pacientům a dodržováním jejich práv, bezpečnost pacientů i kvalitu vedení.

JCI byla založena v roce 1994 jako mezinárodní odnož americké Joint Commission, která je nejstarší organizací dohlížející na standardy zdravotní péče v USA. Spolupracuje s nemocnicemi, klinikami, akademickými pracovišti i ministerstvy a dalšími aktéry zdravotnického systému ve více než stovce zemí. Cílem JCI je podporovat rozvoj kvality péče po celém světě a přispívat k šíření dobré praxe.